Klasická masáž a myofasciálne techniky

Spojenie klasickej celotelovej olejovej masáže s úvodnou cielenou technikou, ktorá predstavuje uvoľnenie svalov, fascií, podkožia a kože.

Klasická masáž je považovaná za vynikajúci liečebný postup a je základom všetkých masáží. Je najviac využívaná pre širokú oblasť jej liečebných účinkov a zároveň malú záťaž organizmu. Masér pri nej vykonáva sériu masážnych hmatov s liečebným alebo preventívnym účinkom. Aplikuje sa na rôznych častiach tela. Klasická masáž je indikovaná najmä pri problémoch s pohybovým aparátom, pri poúrazových a pooperačných stavoch.

Myofasciálna technika pôsobí na fascie na všetkých úrovniach. Fascia je obal svalu a predstavuje pokrývku, ktorá je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Táto súvislá vrstva spája každú časť nášho tela a bez nej by naše orgány ani zďaleka neboli na svojich miestach. Jej stuhnutie negatívne pôsobí na celý organizmus, vnútorné orgány, nervový, krvný či lymfatický systém. Preto je veľmi dôležité, aby boli fascie voľné a pohyblivé. Po takomto uvoľnení sa pokračuje klasickou masážou s použitím olejov, kde sa svaly krásne opracujú a dostaví sa očakávaný relax.

Hlavné účinky masáže:

  • uvoľňuje bolesť
  • uvoľňuje fascie, svaly, spazmy
  • pomáha pri prekrvení tkanív
  • zlepšuje prúdenie krvi a lymfy
  • zlepšuje držanie tela

Zdravotné kontraindikácie:

Klasickú masáž vynechajte, ak sa cítite mimoriadne unavený alebo vyčerpaný, máte za sebou operáciu brušnej dutiny alebo hrudníka, máte varixy na dolných končatinách, infekciu kože alebo lokálne postihnuté miesta po zápaloch žíl a trombóze. Pri ochorení chrbtice, predovšetkým krčného a bedrového úseku, konzultujte masáž so svojím lekárom.