Veronika Jankovicsová

Certifikovaná učiteľka Iyengar jógy

Iyengar jóga mi vstúpila do života pred vyše 10 rokmi a zamilovala som sa do nej od prvej asány. :)

Pri 2 malých deťoch som bojovala s bolesťami chrbta. Pálili ma celé ramená, svaly pri lopatkách. Ledva som dokázala vziať syna na ruky. Pravidelným cvičením som sa však postupne zbavila problémov s chrbticou, s ramenami. Začala som chodiť vystretá, dýchalo sa mi oveľa ľahšie a cítila som sa skvele.

Veľmi sa mi páčilo, že nás moja učiteľka sprevádzala každou asánou a do detailu popisovala, čo máme robiť. A po 3 rokoch aktívneho cvičenia som sa rozhodla absolvovať 3-ročný medzinárodný učiteľský kurz Iyengar jógy. Mala som šťastie, že mojim učiteľom bol a stále je David Meloni, Advanced Senior level II (jediný držiteľ tejto najvyššej úrovne na svete).

Na Iyengar jóge sa mi veľmi páči nielen precíznosť cvičenia (pre mňa perfekcionistku je to ako balzam na dušu :)), ale predovšetkým to, že nás vedie k tomu, aby sme rešpektovali svoje telo. Aby sme brali ohľad na to v akom stave momentálne sme, či riešime nejaké zdravotné problémy. A tento rešpekt voči svojmu telu učím aj mojich žiakov a žiačky.